Didaktická kompetenční dílna

  • 18. dubna 2024
    10:00 – 13:30
  • Učebna B2.23 (budova B2, 2. patro, areál Arna Nováka 1)
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Didaktická dílna ukazuje principy kompetenčního vyučování založené na komunikaci, kooperaci, kordinaci, kreativitě a konkurenci. Všechny aspekty jsou nutné pro rozvoj klíčových dovedností žáka. V praktickém semináři zaměřeném na pracovní činnosti se účastníci dostanou do role žáků, kteří dostanou časově omezený problémový úkol. Budou jej muset vyřešit stůj co stůj. Půjde o koncepční práci zaměřenou na týmovost sborovny a efektivitu komunikačních strategií. Neocenitelná zkušenost odhalí účastníkům možnosti zavádění inregrovaných předmětů do moderně koncipované školy.

Lektor a lektorka

Bez popisku

Miroslav Slowik

Lingvistik z Katedry románských jazyků z FP TUL a garant Didaktické dílny, která se stará o implementaci Strategie 2030 do škol. Kreativně přistupuje ke vzdělávání a staví školní programy rozvíjející klíčové kompetence. Na znalosti nereziguje, právě naopak je podporuje novými metodami práce s heterogenní třídou.

Bez popisku

Zuzana Pechová

V Didaktické dílně se zaměřuje na činnostní vyučování, výtvarné a tvořivé techniky, kterými podporuje celostní rozvoj mladého člověka; inovuje vyučování dle kompetenčního modelu; v semináři provede pracovní skupiny růzností technických zpracování základních materiálů. 

Bez popisku

Tento workshop podporuje Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická Technické univerzity v Liberci.

Načítám mapu…

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info